Страшно меле на разклона за Хитрино: Камион тръгна да изпреварва и размаза кола в насрещното

Четирима възрастни и дете са изпотрошени, един е в критично състояние

https://blitz.bg/intsidenti/strashno-mele-na-razklona-za-hitrino-kamion-tragna-da-izprevarva-i-razmaza-kola-v-nasreshtnoto_news414212.html Blitz.bg

Петима души са пострадали при катастрофа по пътя Шумен - Силистра, близо до разклона за Хитрино. Това съобщиха от ОД на МВР - Шумен. Сигнал за произшествието е получен в 05,40 часа тази сутрин.

Към мястото на инцидента са насочени екипи на полицията, пожарната и "Спешна помощ". Водач на товарен автомобил предприел изпреварване и се блъснал в насрещно движещия се лек автомобил с шуменска регистрация.

В МБАЛ - Шумен са откарани 38-годишния водач на лекия автомобил С. Я. от Изгрев, 9-годишният му син и 42-годишен мъж, също пътник в автомобила. Водачът на товарния автомобил Д. С. (на 69 г.) от Шумен и съпругата му, която пътувала с него също са откарани към болничното заведение.

В тежко състояние, с опасност за живота е водачът на лекия автомобил, синът му е с кръвоизлив в корема, а 42-годишният мъж е с контузни рани. С контузни рани е и водачът на товарния автомобил, а съпругата му Т. С. е с фрактури на двата глезена.

Всички са настанени за лечение в болничното заведение. 
Движението в пътния участък не е затруднено.
Коментирай