Ученик падна от втория етаж в русенското училище “Йордан Йовков”, но за щастие се размина само със счупена ръка.
Инцидентът станал в голямото междучасие между първа и втора смяна в петък. 14-годишният петокласник Огнян играел в двора със съученици. Хвърлил шапката на едно от децата нагоре и тя се закачила на метална решетка между първия и втория етаж. Докато обаче чака работника от училищната поддръжка да донесе стълба, Огнян решил сам да се изкатери по улука. Хванал се за подпорна греда и посегнал към шапката, но в този момент дъската се откършила и той полетял надолу. Имал късмет, че наклонената метална решетка на сутерена смекчила удара.
Тепърва ще се изяснява има ли дисциплинарни нарушения в персонала на училището и кой носи отговорност за инцидента.
Огнян казва, че сам е виновен за инцидента. Той е седмо дете в семейството. Повтаря пети клас, заради неявяване на изпити. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.