Около 50-годишен мъж беше приет в противошоковата зала на „Пирогов” днес в 12.45 часа, съобщиха от болницата за спешна медицина. Пациентът е бил ухапан от змия, вероятно пепелянка, докато работел в двор на село Безден, близо до Опицвет.
Първоначално той е закаран в Костинброд и веднага е транспортиран в „Пирогов”. След като бъде стабилизиран, ще му бъде инжектиран противозмийски серум, с какъвто болницата разполага в достатъчни количества, увери доц. Анета Хубенова, шеф на Секцията по токсикология. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.