Ухапан от змия е приет в „Пирогов”

https://blitz.bg/intsidenti/uhapan-ot-zmiya-e-priet-v-pirogov_news48704.html Blitz.bg

Около 50-годишен мъж беше приет в противошоковата зала на „Пирогов” днес в 12.45 часа, съобщиха от болницата за спешна медицина. Пациентът е бил ухапан от змия, вероятно пепелянка, докато работел в двор на село Безден, близо до Опицвет.

Първоначално той е закаран в Костинброд и веднага е транспортиран в „Пирогов”. След като бъде стабилизиран, ще му бъде инжектиран противозмийски серум, с какъвто болницата разполага в достатъчни количества, увери доц. Анета Хубенова, шеф на Секцията по токсикология. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай