Заловиха пиян шофьор с 2.47 промила

https://blitz.bg/intsidenti/zaloviha-piyan-shofyor-s-247-promila_news19329.html Blitz.bg

Двама пияни шофьори бяха заловени в Плевенска област през изминалото денонощие, предаде кореспондентът на Агенция БЛИЦ.

 В село Лепица при движение на заден ход водачът на лек автомобил „Фолксваген” е ударил лек автомобил „Ауди”.  Инцидентът е станал на 18 октомври в 17:20 часа. Пристигналите за оглед на мястото на произшествието служители от РПУ Червен бряг са установили, че по колите са нанесени незначителни материални щети. Проверка за алкохол е показала, че шофьорът на „Фолксваген”-а – 35-годишен местен жител е зад волана с 2.47 промила алкохолна концентрация. Алкотестът на другия водач е отрицателен. Образувано е досъбено производство по чл. 343 „Б” от НК, съобщава пресцентъра на МВР - Плевен
Същата вечер към 22:30 часа в центъра на село Комарево автопатрул на Долна Митрополия е установил, че 38 годишен плевенчанин управлява „Деу” с 1.58 промила алкохолна концентрация в кръвта. На нарушителят е съставен акт.
Георги Стоянов /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай