Извънредна среща за изборите между ЦИК и "Сиела норма", ето какво се случва

"Работим в изключително добро сътрудничество с всички институции, които имат ангажимент към изборния процес, каза Росица Матева

https://blitz.bg/izbori-2024/izvanredna-sreshta-za-izborite-mezhdu-cik-i-siela-norma-eto-kakvo-se-sluchva_news1046282.html Blitz.bg

Подготовката на изборите върви нормално и се спазват всички графици.

Това обяви на редовния си седмичен брифинг заместник- председателят на ЦИК Росица Матева. 

"Работим в изключително добро сътрудничество с всички институции, които имат ангажимент към изборния процес. Миналата седмица започна инсталирането на всички машини извън страната и са инсталирани 157, като 150 от тях бяха проверени", каза тя. 

Матева обяви, че днес се е провела среща с изпълнителния директор на "Сиела норма", министър Росен Карадимов, който е координатор по организацията на изборите и министъра на електронното управление. На нея са изяснили кога ще започне процесът по инсталиране на машините в страната.

Инсталация на машините

"Той ще започне днес, най-късно в 14:30", обяви Росица Матева и допълни, че са обсъдили как ще координират работата на 50 експерти, които ще извършват проверка на инсталирането на машините. 

ЦИК прие решение в склада с машините да бъдат допуснати представители на медиите. 

Купуването и продаването на гласове е престъпление!
 

Коментирай