Партията на Радев смени водача в Русе: Ива Митева отпада

Сред спряганите имена за листата в града са още бившите областни управители Борислав Българинов и Анатолий Станев, както и общинският съветник Деян Недков

https://blitz.bg/izbori-2026/partiyata-na-radev-smeni-vodacha-v-ruse-iva-miteva-otpada_news1141403.html Blitz.bg

Бившият председател на Народното събрание Ива Митева няма да бъде водач на листата на "Прогресивна България", с която доскорошния президент Румен Радев ще се яви на изборите, пише News.bg, позовавайки се на свои източници.

Шампионите Петър Стойчев и Ивет Горанова влизат в политиката с "Прогресивна България"


Както БЛИЦ писа първоначално Митева е била определена да оглави листата в крайдунавския град, но впоследствие от проекта около Румен Радев са променили решението си. Причините за тази рокада засега не са ясни.

Още преди официалното оформяне на политическия проект около държавния глава се знаеше, че Митева ще бъде част от него.

Кои са другите имена в листата?

Припомняме, че Митева напусна ИТН заедно с Любомир Карамански.

Сред спряганите имена за листата в Русе са още бившите областни управители Борислав Българинов и Анатолий Станев, както и общинският съветник Деян Недков.

Очаква се и Красимир Иванов да намери място сред кандидатите за депутати. Той беше част от проекта на бившия служебен премиер Стефан Янев – "Български възход".

Залага се на местни фигури

По непотвърдена информация щабът около Румен Радев е решил да заложи на местни авторитети при подреждането на листите за парламентарните избори.

В тази връзка се обсъжда вариант Ива Митева да оглави листата в Разград. Не е ясно обаче дали юристката не е останала разочарована от "Прогресивна България" и дали е успяла да намери общ език с хората около президента.

От своя страна самият Радев вече заяви, че при необходимост няма да се колебае да се раздели с хора, които не споделят неговите ценности.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
12 Коментара
Avram
преди 2 месеца

Тази нали беше при Слави, а сега при Радев. Тези не ги интересува към коя партия ще бъдат, интересува ги само властта, важното е кокала, а не идеологията.

Откажи
1234
преди 2 месеца

Коя е партията на Радев?Девет години паразит - само на държавна хранилка,за да бълва срещу всичко в тази държава,която той нарече "блато".И сега - ето го "спасителя",само че пак от нещо което не е негово.Някакви партийки,за които никой не е чувал,но "месията" е там.Ей,хора,опомнете се на време!Как може да се хващате на лъжите на един алчен,завистлив фатмак?

Откажи
Гражданин
преди 2 месеца

Аман от приспособенци! Единственото, което ги вълнува е личния интерес. Добре, че са я сменили, защото тя показа, че не става! Дано да няма такива като нея в останалите листи, местещи се от партия в партия само, за да са във властта. Защото това ще е поредното разочарование за българите!

Откажи
123
преди 2 месеца

Факт е, че ще има глупаци дето ще гласуват за партията или партийте зад новия "месия", който до сега освен раздори, интриги , мрънкане и вкарване във властта на НЕКАДЪРНИЦИ нищо не е направил за България.

Откажи
До 1234
преди 2 месеца

Как само 9г?А предишните 40г като фатмак?Все си е на държавната копаня.Ама явно не са му достатъчни.Ще бъде доживот

Откажи
Облъчен
преди 2 месеца

Много ви притеснява генерал Радев, защото може да постави на мястото им двамата дебели, а именно в затвора.

Откажи
Боташко Смешков
преди 2 месеца

"Не споделят неговите ценности" Ценности?????? Кои на разединител и подстрекател ли? Смешник, абсолютен смешник.

Откажи
Centurion
преди 2 месеца

до 1234.По- добре фатмак,който е истински генерал,а не мутра генерал,откраднал милиарди от българите.Като нямаш кюлчета и къща в Барселона ,по-добре не ги защитавай-ГРАБИМ ЕЖЕДНЕВНО РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ.

Откажи