Почина режисьорът на "Ну, погоди!"

Юрий Бутирин си отиде на 86-годишна възраст

https://blitz.bg/kino/pochina-rezhisyorat-na-quotnu-pogodiquot_news402467.html Blitz.bg

Печална новина покруси любителите на старите съветски мултфилмчета. На 86-годишна възраст си отиде режисьорът на "Ну, погоди!", "Незнайко" и "Карлсон" Юрий Бутирин. Сърцето на стария кинаджия е спряло на 30 март в Москва, където той прекарва последните години от живота си, съобщава Lifenews.ru.

Юрий Бутирин е роден на 21 март 1930 година. Завършва Московското художествено-промишлено училище. Кариерата си като мултипликатор започва в края на 50-те години, когато завършва курсове в "Союзмутлфилм". Работи над любимите за поколения деца на соца: "Палечка", "Котето, което се казваше Бау", "Котаракът Леополд", "Приказки за Златното петле". Режисира "Дребосъчето и Карлсон", "Незнайко на Луната" и "Ну, погоди!".



Бутирин работи до дълбока старост, а през 2006 година на екран излиза една от последните му работи, в която той взима участие - руският мултфилм "Елхичка".  

Превод: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай