Откраднатата сума от магазин "Била" в столичния квартал „Лагера” до хотел „Славия” е 194 000 лева, съобщиха от магазина.
Снощи грабежът бе извършен от трима мъже, въоръжени и маскирани с полицейски атрибути. Тримата са заплашили персонала и са взели оборота, след което са избягали. Извършителите си издирват все още. При грабежа няма пострадали. Сигналът за него е получен в 23.17 часа на тел. 166. Към адреса веднага са насочени патрули от Шесто РУМВР. Със служители на хипермаркета е уточнено, че трима маскирани и въоръжени нападатели след работно време са проникнали в сградата на магазина, обезвредили охраната от двамата гардове от частна охранителна фирма и отнели част от дневния оборот. С идването на полицаите мястото на грабежа е заградено, предприет е оглед, работата по случая продължава и от служители на сектор “Грабежи” - СДВР. По случая е образувано досъдебно производство в СДВР. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.