С опасност за живота е 38-годишен димитровградчанин след пиянска свада. Снощи в 21,20 часа от Центъра за спешна медицинска помощ съобщили в Районното управление на МВР-Димитровград за постъпил пациент с огнестрелна рана в лявото слепоочие.
Пристигналата на място оперативна група установила, че мъжът е прострелян с преправен газов пистолет “Екол” от 45-годишния си приятел А.В., познат на органите на полицията. Последният, след като е произвел изстрела, позвънил в Бърза помощ и съобщил на полицаите, че след като изпили солидно количество алкохол в апартамента му, двамата се скарали и той произвел изстрела. По-късно обаче се отрекъл от думите си и твърди, че приятелят му се е самопрострелял. Пострадалият е транспортиран в пловдивската болница с опасност за живота, а заподозреният в извършването е задържан с полицейска мярка. По случая в димитровградското управление е образувано досъдебно производство. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.