41-годишният Мирослав Иванов от село Баня, който блъсна с лекия си автомобил полицай от спецчастите и избяга при опит да осуети проверка, е с мярка за неотклонение „задържане под стража“, съобщава „Струма“. Тя обаче е наложена не заради инцидента край Белица, а заради разпространение на наркотици.
Иванов е бил привлечен като обвиняем за това престъпление от Окръжна прокуратура – Благоевград и внесено искане в Окръжен съд – Благоевград за вземане на най-тежката мярка спрямо него. Делото е разгледано от съдия Петър Пандев, който е постановил постоянен арест. Определението подлежи на обжалване пред Апелативен съд – София.
Както БЛИЦ съобщи, на 29 март пострада полицай от спецчастите в хода на провеждаща се полицейска операция по линия на противодействие на конвенционалната престъпност и съхранението и разпространението на наркотични вещества.
Около 00.30 часа на изхода на гр. Белица в посока с. Краище полицейски екип забелязал спрял л.а. „Тойота Корола“. След като полицейските служители се легитимирали пред водача на лекия автомобил и при опит да му бъде извършена проверка, същият с бърза скорост на заден ход блъснал единия от полицаите и напуснал местопроизшествието.
От органите на реда са предприети незабавни действия, лекият автомобил е открит изоставен в с. Елешница и е задържан 41-годишният шофьор от с. Баня, община Разлог.
Пострадалият полицай Радко П. е транспортиран до „Пирогов“ с травми на бедрото и коляното, но без фрактури. Той е служител в сектор „Специални полицейски сили” към ОДМВР – Благоевград. Образувано е досъдебно производство за причиняване на лека телесна повреда на длъжностно лице, съобщиха от Районна прокуратура – Благоевград.
В хода на продължилото разследване Иванов е привлечен като обвиняем и за разпространение на наркотици.
Припомняме, че приятелката на задържания шофьор бе заловена да шофира след употреба на кокаин, след като тръгнала с колата си към полицейския арест на свиждане.
Симона Лулеова била спряна за проверка в 08:45 часа на 29 март с управлявания от нея лек автомобил „Хюндай Теракан“ в района на ул. „Баненска буна“ в с. Баня и с техническо средство е установено, че същата шофира след употреба на наркотик.
Оказало се, че това е бившата полицайка, която преди 3 години бе заловена с половин килограм марихуана в личния си автомобил и впоследствие уволнена от 7 РПУ – София, където работеше.
28-годишната Симона е дала кръвна проба за изследване и освободена. От резултатите на химическата експертиза ще стане ясно дали пробата за наркотици от полевия тест ще бъде потвърдена, или не. За случая е уведомена прокуратурата, образувано е досъдебно производство.