Старозагорската полиция задържа за 72 часа в Областно звено “Изпълнение на наказанията - сектор "Арести" - Стара Загора 59-годишния софиянец В.П. ,извършвал серия взломни кражби в старозагорски домове, предаде кореспондентът на Агенция БЛИЦ в Стара Загора.
Мъжът е гастролиращ апаш, който си взел квартира в Стара Загора и само за 10 дни от 15 ноември до 5 декември е разбил и ограбил три жилища в града на липите.Обект на интересите на печения апаш са били главно злато и пари в брой. Само от частен дом на ул. „Средна гора” в Стара Загора апашът е задигнал 80 грама златни накити, а от друг разбит арпартамент е откраднал мъжки златен пръстен от 11,5 гр. злато и 310 лв.Задигнал е още голямо количество злато и от друг старозагорски апартамент – в кв. „Казански” в Стара Загора, който е разбил. Гастрольорът е стар познайник на полицията.Той е съден многократно за обири. А във временната му старозагорска квартира, при обиска полицаите са открили и „оръдията му на труд”, с които разбивал вратите на апартаментите, от които е крал злато и пари. Между „находките” са 13 метални пластини за отключване на обикновени секретни патрони; 4 метални заготовки за отключване на секретни патрони от вида "Кодкей" и "Локсис". Намерени са и още инструменти за взломяване на секретни патрони, като и газ-спрейове за самозащита. /Керка Хубенова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.