Неизвестен апаш е задигнал спирачните електромагнити на асансьор в кв. “Тракия”, съобщиха от пресцентъра на полицията в Шумен.
Кражбата станала миналата нощ. Престъпниците влезли в асансьорното помещение на 14-етажния блок на ул. “Люлебургас” като разбили катинара на входната врата. От вътре измъкналил двете медни бобини, които са част от електромагнитните спирачки на съоръжението.
Това е вторият случай на кражба на асансьорни спирачки в квартала за последните месеци, припомня ШУМ.БГ. На 15 октомври миналата година бяха измъкнати спирачките на блок на ул. “Странджа”.
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.