Асансьор на 14-етажен блок без спирачки след кражба на медни бобини

https://blitz.bg/kriminalni/asansyor-na-14-etazhen-blok-bez-spirachki-sled-krazhba-na-medni-bobini_news69906.html Blitz.bg

Неизвестен апаш е задигнал спирачните електромагнити на асансьор в кв. “Тракия”, съобщиха от пресцентъра на полицията в Шумен.

Кражбата станала миналата нощ. Престъпниците влезли в асансьорното помещение на 14-етажния блок на ул. “Люлебургас” като разбили катинара на входната врата. От вътре измъкналил двете медни бобини, които са част от електромагнитните спирачки на съоръжението.

Това е вторият случай на кражба на асансьорни спирачки в квартала за последните месеци, припомня ШУМ.БГ. На 15 октомври миналата година бяха измъкнати спирачките на блок на ул. “Странджа”. 

/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай