Състоянието на пребитото дете от Видин е стабилно. То е настанено в болница, с порезна рана на лицето и сътресение на мозъка, каза в ефира на „Здравей, България” по Нова телевизия майката на 12-годишния Георги - Илияна Ципоркова.
"В 7 ч. вечерта се обади синът ми, че е нападнат и е ударен. В 7.10 вече беше в линейката. Аз успях да стигна в бърза помощ и тук го намерих на носилка с порезна рана и лошо състояние. Не можеше да се говори с него. Беше полуадекватен. Един вид в нокдаун. Аз комуникирах с лекарите. Даже имаше съмнение за комоцио.
Получи се спонтанно повръщане, трябваше да бъде следен 48 часа. В първите няколко часа не можеше да говори", обясни бащата на Георги - Димитър Цопорков.
„Вероятно момчето е имало предмет в ръката си, тъй като порезната рана е дълбока – около 2 см и половина, който не може да се получи с юмрук. Според мен е имало нещо в ръката си това дете.
Синът ни каза, че не се познава с него. Заподозреният се е намесил в спор между детето ми и друго момче - на видеоклипа с рижата коса. Били изяснили темата, по която спорили. Намесва се без изобщо да е наясно какво се случва голямото момче. Казва: „Ще има ли бой тук?”, те му казват: "Не, няма да има". Въпреки всичко той остава и в един момент удря сина ни", сподели майката на пострадалия.
Тя е получила някаква информация от приятел на сина си - Явор. "Познавал се е бегло с това момче и то просто се е присъединило към техните две компании, които са си разговаряли", каза тя.
Семейството ще настоява за най-тежкото наказание, което се предвижда за малолетен. Според тях нападателят трябва да бъде настанен в интернат или подобно заведение, което се занимава с престъпници.
"Имаме късмет, че детето ни е живо", каза майката.
Родителите на Георги не знаят кой е заснел видеото от побоя. Подозират, че заснемането му е планирано, т.е. очаквано е било да има бой.
„Детето ни е много гневно от това, което се е случило. Предполагам, че ще се наложи работа с психолог. Той е нападнат, без да провокира никого. По време на заседанието на Кризисния щаб насилникът излезе и поиска да се извини. Според мен не осъзнава какво е направил. Извинението беше, защото така са му казали", допълни майката.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ