Напрежение и агресия белязаха вечерта на 11 февруари в Благоевград, пише "Дарик".
59-годишен мъж е задържан, след като неправомерно свалил поставена скоба на автомобила си и впоследствие нападнал полицейски служител.

Сигналът е подаден от района на ул. "Мара Бунева", където служители на общинско предприятие, отговарящо за паркирането, били поставили статична скоба на кола за нарушение.
Малко по-късно се установило, че тя е премахната без разрешение.
На място пристигнали полицейски служители, които установили мъжа. Той отказал да предостави документ за самоличност, започнал да буйства и нанесъл удари в лицето на един от униформените.
Нападателят е задържан, а по случая е образувано досъдебно производство.