Бургас в шок! Подобна скандална кражба никой не помни

За случая е уведомена полицията, а записите от видеокамерите са предадени на разследващите

https://blitz.bg/prestplenie/burgas-v-shok-podobna-skandalna-krazhba-nikoy-ne-pomni_news1073822.html Blitz.bg

Вандали откраднаха два светофара в Бургас, съобщава на сайта си общината в морския град.

Случилото се е заснето от системата за видеонаблюдение в нощта на 13 срещу 14 март.

На кадрите от камерите, които са разположени на кръстовището на бул. "Стефан Стамболов" и ул. "Дунав", се вижда как група младежи минават покрай светофара около 02:00 часа след полунощ. Единият от тях скача и с един удар чупи секцията за зелена светлина. Това им се сторило недостатъчно.

Половин час по-късно се върнали и младежът взима със себе си отчупената част от сигналната уредба.

Няколко часа след това от фирмата по поддръжка са установили, че липсва и един от пешеходните светофари на съседно кръстовище. Пешеходният светофар вече е подменен и работи нормално, за другия светофар се чакат резервни части, за да бъде ремонтиран.

За случая е уведомена и бургаската полиция. Записите от видеокамерите са предадени на разследващите, посочват от община Бургас.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай