Ченгета спипаха пияна бабка на магистрала „Тракия“

https://blitz.bg/kriminalni/chengeta-spipaha-piyana-babka-na-magistrala-trakiya_news27189.html Blitz.bg

Солидно почерпена бабка шофьорка хванаха пътните ченгета на автомагистрала „Тракия“, предаде кореспондентът на БЛИЦ в Пловдив. Униформените служители на „Пътна полиция“ спрели за рутинна проверка лек автомобил „Форд“, управляван от 64-годишна жена от пловдивското село Цалапица. Дрегерът отчел концентрация от 1.51 промила алкохол в кръвта на шофьорката.

Жената твърдяла, че не е пила преди да се качи в колата. По случая е образувано досъдебно производство.
Други четирима пияни шофьори са заловени през изминалото денонощие в Пловдивска област. В село Граф Игнатиево е задържан 19-годишен младеж от с. Дълго поле, който управлявал лек автомобил „Форд Фиеста” с 1.62 промила алкохол. В карловското село Ведраре е хванат 43-годишен мъж от същото село да шофира колата си с 1.82 промила. При проверка на „Фиат Типо“ в Карлово е установено, че 20-годишният водач от Пловдив е седнал зад волана с 1.36 промила. С най-голяма концентрация алкохол е хванат 38-годишен пловдивчанин – 2.40 промила. Той е управлявал личния си автомобил в Пловдив. Четиримата мъже са задържани за 24 часа в полицейския арест и срещу тях са образувани бързи полицейски производства.
Димана Тодорова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай