Ръкопашен бой между две цигански фамилии вдигна на крак полицията във Вършец снощи. Четирима от побойниците са в монтанската болница. Раните им са леки и няма опасност за живота им, съобщава Tribali.info.
Мелето станало около 22,30 часа насред ромския квартал Изгрев.
Двама младежи се спречкали по време на концерт в центъра на курорта. 20-годишния С.Б. забил един юмрук на година по-големия Г.Д. Когато побойникът се прибрал в махалата бил нападнат от братята и братовчедите на Г.Д. Фамилията на бития търсела реванш. Семейството на С.К. пък излязло да защитава своята чест и така се стигнало до масовото меле.
Полицията изяснява точно какво и как се е случило снощи в махалата на Вършец. Арестувани няма. Разпитани са над 30 души.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.