Деца редят камъни, предизвикват катастрофи

https://blitz.bg/kriminalni/deca-redyat-kamani-predizvikvat-katastrofi_news48358.html Blitz.bg

Магистрални полицаи установиха група непълнолетни, които в продължение на месец поставяли камъни на пътното платно на главен път І-8 в района на Божурище и предизвикали много инциденти.

Седем пътнотранспортни произшествия били регистрирани за времето от 6 април до 3 май в района на 43-ти км, платното посока София. Всички инциденти били причинени от поставени на пътя камъни и бетонни отломки - остатъци от строежи и ставали в късните вечерни часове на едно и също място. Анализирайки ситуацията, полицаите стигнали до извода, че деянието е умишлено, извършено от едни и същи хора и предприели наблюдение на целия район. Вечерта на 6 април катастрофирал лек автомобил “Фиат Пунто”, като пострадала цялата предна част на колата – счупена броня, престилка, радиатор. На 10 април в поставените на пътя камъни се блъснало “БМВ” – седма серия, собственост на германски гражданин. При сблъсъка се отворили двете въздушни възглавници и се счупила предната престилка. Скоро след това по пътя профучала линейка, която превозвала пациент с тежък инсулт. При удара с камъните пострадала бронята и цялата ходова част на возилото. За малко специализираният автомобил не се преобърнал и не се стигнало до много по-сериозни последствия. Две минути след катастрофата с линейката, станал трети пътен инцидент – лек автомобил “Опел Омега” се блъснал в камъните като този път щетите били по-леки. Поредната катастрофа станала на 18 април, когато около 23 часа лек автомобил “БМВ” се блъснал в поставените шахматно камъни на пътя – счупени били картер, маслена помпа,  цялата долна част на двигателя. На 3 май станали още два пътни инцидента – две аудита – “Ауди 100” и А3 били потрошени в предната си част. Вечерта на 4 май при поредното поставяне на камъни на пътя извършителите били забелязани от полицейски автопатрул. Последвала гонитба из крайпътните ниви и единият от авторите на деянието бил заловен. В хода на разследването станало ясно, че в групата били още четири местни момчета. На непълнолетните са снети обяснения в присъствието на инспектор от Детска педагогическа стая. Проведени са беседи както с децата, така и с родителите им. Материалите по случая ще бъдат докладвани на Районна прокуратура-Сливница по компетентност. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай