Двамата румънци, заловени с дрога, остават зад решетките

https://blitz.bg/kriminalni/dvamata-rumanci-zaloveni-s-droga-ostavat-zad-reshetkite_news18711.html Blitz.bg

Румънските граждани Петран Кристиян и Богза Тибериу, които бяха заловени с голямо количество хероин на ГКПП-Капитан Андреево, остават да търкат наровете в следствения арест. Това реши днес след обяд хасковският окръжен съд. Двамата наркотрафиканти се изправиха пред Темида по искане на прокуратурата за налагане на мярка за неотклонение.

Двамата румънци бяха спипани в неделя със 6 кила хероин при опит да пренесат дрогата през България. Според специалистите конфискувания хероин е на стойност за около 550 000 лева, каза в съдебната зала прокурорът Антон Попов.
Адвокатката на румънците пледира за пускането им на свобода под парична гаранация с аргумента, че и двамата имат чисто минало. След като проведоха кратко съвещание магистратите оставиха наркотрафикантите зад решетките. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай