Хванаха 35 кг амфетамини в куфар

Двама души са задържани на бензиностанции по време на съвместната акция на ГДБОП и СДВР

https://blitz.bg/kriminalni/hvanaha-35-kg-amfetamini-v-kufar_news207780.html Blitz.bg

Вчера в ранния следобед са задържани 5 криминално проявени лица с 35 кг наркотично вещество, което при първоначалната проверка - наркотест е реагирал на амфетамин. Това каза директорът на ГДБОП Валентин Трифонов.

Наркотикът е бил в автомобил в куфар, пакетиран по един килограм. Лицата са задържани на две места в София – бензиностанция на ОМВ и на бензиностанция на Лукойл. Прокуратурата работи по случая от април. Операцията е проведена съвместно със СДВР. Лицата са задържани за 24 часа, предстоят допълнителни процесуални действия. През нощта допълнително беше разкрита и лаборатория за производство на канабис. Част от лицата са осъждани за наркотрафик и са излежавали присъди в затвори в Република Турция, свързани с трафик на хероин и трафик на амфетамин. Работата по случая ще продължи. Ще се извършват и допълнителни действия, в резултат на които да бъдат установени и други престъпни действия./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай