Гранични полицаи откриха двама нелегални имигранти на ГКПП-Капитан Андреево, съобщиха от мпресцентъра на МВР. Те били скрити в турски ТИР "Волво", влизащ в България.
При извършената проверка, граничарите открили на леглото в шофьорската кабина 23-годишна иракчанка. Те направили щателна митническа проверка на тежкотоварния автомобил и по-късно под стелката на пода е намерен иракски паспорт. Не след дълго в камиона е открит и притежателят му – 18-годишен мъж. Младежът се криел в сандък под ремаркето.
Тримата – шофьорът и двамата нелегални имиграти са задържани и отведени в ГПУ-Ново село. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.