Мария Георгиева, 31-годишна хасковлийка, се опитала да пробута фалшива банкнота от 200 евро в банков офис в град Сандански, казаха за БЛИЦ от пресцентъра на МВР в Благоевград. Измамата е заподозрял банков служител, който веднага подал сигнал в полицията.
Пристигналият в банката полицейски екип конфискувал банкнотата и установил самоличността на хасковлийката. Тя се е оправдала с това, че някой друг й е пробутал парите, но в крайна сметка тя дефакто е притежател на фалшивата банкнота. В момента по случая е започнала проверка, която ще докаже дали жената наистина има вина за измамата. Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.