Извънредно от Плевенско: Задава се война с брадви и лопати, полицията затвори цяло село

Ескалацията на напрежение е свързана с конфликт между ромски фамилии в Буковлък

https://blitz.bg/kriminalni/izvanredno-ot-plevensko-zadava-se-voyna-s-bradvi-i-lopati-policiyata-zatvori-cyalo-selo_news1133076.html Blitz.bg

Засилено полицейско присъствие е въведено в плевенското село Буковлък след ескалация на напрежение, свързано с конфликт между ромски фамилии.

По информация от място цялата полиция е мобилизирана, а районът е под засилен контрол заради риск от сериозни сблъсъци, съобщава ГласНюз.

Свидетели твърдят, че групи роми са се събрали на различни места в селото, като част от тях са държали в ръце палки, колове, лопати, брадви и други твърди предмети, което е наложило незабавна намеса на органите на реда.

Полицейските екипи извършват строги проверки на всички входове и изходи на Буковлък. Спират се автомобили, проверяват се шофьори и пътници, а достъпът на външни лица до населеното място е силно ограничен.

По неофициална информация на медията ни мерките са предприети заради данни за възможно сериозно напрежение и реална опасност от сблъсъци между враждуващи групи, което е наложило превантивни действия от страна на полицията.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
4 Коментара
annybody
преди 4 месеца

Оставете ги да се избият, защо им се бъркате в пещерните междуособици! Ако не се бият помежду си, нападат българи - троглодити, сър!

Откажи
Sarbeca
преди 4 месеца

За това ли плащаме на пагоните ? Оставете ги, нека си решат проблемите, не са малки !

Откажи
Софиянец
преди 4 месеца

Да им пуснат баретите,да ги интегрират набързо.

Откажи
Awram
преди 4 месеца

Защо да пускат барети, това е безсмислен разход, оставете ги да се трепят те и без това за нищо не стават. Ако си спомняте Нидерландия беше най големият фен на тази паплач, щеше да ги интегрира, е да идват и да си ги приберат на там.

Откажи