Извършители на грабеж и побой задържа полицията

https://blitz.bg/kriminalni/izvarshiteli-na-grabezh-i-poboy-zadarzha-policiyata_news57323.html Blitz.bg

След почти едномесечно издирване сливенски полицаи, съвместно с колегите си от Твърдица разкриха и задържаха трима, участвали в грабеж и побой над възрастен мъж в началото на юли в гр.Шивачево, община Твърдица съобщиха от пресцентъра на МВР. На тримата задържани е наложена най-тежката мярка за неотклонение-"задържане под стража".

На 8 юли т.г., към 1 часа през нощта неизвестни разбили с кирка входната врата на жилището на самотно живеещ 84-годишен мъж на ул. “Д.Атларски” в Твърдица  и след като го пребили почти до смърт, ограбили дома като отмъкнали мобилен телефонен апарат, 130 лв. и лични документи.

След побоя, пострадалият с фрактура на две ребра бил откаран в Сливенската болница, където лекарите констатирали  тежки наранявания. Впоследствие здравословното му състояние се влошило и възникнала реална опасност за живота му, която не е отминала и към момента.

Информацията за извършеното престъпление е получена в РУМВР - Твърдица едва около 16 часа на 8 юли, когато пострадалият дошъл в съзнание и успял да съобщи на съседи за случилото се.

На 9 юли като предполагаем извършител полицията задържала 19-годишен младеж от Твърдица, но в процеса на работа по образуваното досъдебно производство, първоначалните подозрения върху задържания младеж се опровергавали и той бил  освободен.
 
Въз основа на беглото описание, което пострадалият възрастен бивш фотограф дал при една от беседите с него в сливенската болница, криминалистите се насочили в търсене на виновните в Шивачево.

След проучване на телефонни разговори, извършени от откраднатия при грабежа мобилен телефон на жертвата, постепенно кръгът на заподозрените се стеснил и между 30 юли и 4 август били задържани тримата извършители – Х.М. /28г./, М.И. /25г./ и 25-годишният П.А., всички криминално проявени за кражби от Шивачево.

След побоя и грабежа М.И. и П.А напуснали Шивачево, като единият е започнал работа в Кермен, община Сливен, а другият - в с.Меден кладенец, Ямболско. Тримата извършители на грабежа и побоя на стареца били  разпитани пред съдия в присъствието на служебни защитници и вече са направили пълни самопризнания. Работата по случая продължава./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай