Кокаин в куфар и в банани - разкрития за големите удари на BG митничарите

Двата случая са отделни, независимо че са предприети едни и същи действия от страна на Агенция „Митници“, „Гранична полиция“ и Прокуратурата

https://blitz.bg/kriminalni/kokain-v-kufar-i-v-banani-razkritiya-za-golemite-udari-na-bg-mitnicharite_news1074678.html Blitz.bg

Митническите служители от Бургас са откриха близо 41 кг кокаин в контейнер с банани от Еквадор за близо 19 млн. лв.

Получатели на плодовете са били български фирми, с основна дейност търговия с банани.

Другата пратка кокаин беше открита в куфари от митничарите на летище „Васил Левски“ в София. Куфарите са на гражданка на Перу.

Точно след година в Бургас пак се хванаха за главите: Ето как изглеждат банани за 19 млн. лева СНИМКИ/ВИДЕО

Жената е пътувала по маршрут Сао Паулу – Истанбул – София. Установеният наркотик е бил 7 кг висококачествен кокаин на стойност 2 млн.

За двата големи удара на митническите служби говори пред bTV началникът на отдел „Борба с наркотрафика“ Стефан Бакалов.

Двата случая са отделни, независимо че са предприети едни и същи действия от страна на Агенция „Митници“, „Гранична полиция“ и Прокуратурата. За конкретните случаи не сме били предупреди“, обяви Бакалов.

Той уточни, че пътничката от Перу е била селектирана по метода „Анализ на риска“. При другия случай – кокаина в контейнер с банани, митническите служители са разчитали на рентгенови системи от висок клас.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай