Крадец по потник в мразовита нощ отмъкна мерцедес в Монтана Видео

Камери заснели младеж, който се качва в отключена А-класа и потегля. Часове по-късно колата е върната обратно, а полицията търси извършителя.

https://blitz.bg/kriminalni/kradec-po-potnik-v-mrazovita-nosht-otmakna-mercedes-v-montana-video_news1125076.html Blitz.bg

Полицията работи по куриозна кражба на кола в Монтана, пише BulNews. 

Случката е от тази нощ. В 1.42 часа лек автомобил „Мерцедес“ А-класа бил откраднат от мястото, където бил паркиран.

По-късно обаче е върнат обратно, сякаш не е докосван. 
Камери за видеонаблюдение в района са заснели извършителя. Кадрите показват как младеж по потник върви в мразовитата нощ по улица в града. Той спира до колата, оглежда се, след което просто се качва в нея и тръгва. 

Откраднаха автомобила и инвалидната количка на тежко болен баща


Вижда се, че возилото е отключено и най-вероятно ключът е бил на таблото, тъй като джамбазинът не губи никакво време и веднага потегля в неизвестна посока.
„Мерцедес“-ът е собственост на 42-годишна жена от Монтана. Тя е подала сигнал в полицията за престъплението, откъдето е започнало разследване, съобщават от МВР. Извършителят обаче все още не е разкрит. 


Извършен е оглед на колата и по случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 346, ал.1 от НК.    

               
Близък до собственичката на колата е споделил записа от камерите в социалната мрежа и моли всеки, който има информация за самоличността на неизвестният крадец по потник, да съобщи в полицията.  

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
пешо
преди 5 месеца

това нее кражба

Откажи
дидо
преди 5 месеца

взел го е назаем повозил се и го е върнал кво толкова да не е оставял ключовете на таблото

Откажи