20-годишна жена е захвърлила новороденото си бебе в кош за боклук в Девин. След като трупчето на момченцето е открито от служители по чистотата полицията за няколко часа е разкрила майката, съобщават от полицията в Смолян.
Сигналът за труп на бебе в сметта е подаден около 12.20 минути вчера от служители на претоварната станция за боклук „Забрал”, край Девин.
Там отпадъците, които се съберат от града, се изсипват, сортират се и се карат към депото в Барутин.
Точно по време на сортирането служителка на фирмата по чистота се е натъкнала на ужасната гледка.
Незабавно полицията започва издирвателни действия и открива майката – 20-годишно жена от девинско село, което не е от ромски произход. Та е задържана за 24 часа за изясняване на случая.
Трупчето на бебето е преведено в Съдебна медицина в Пловдив за изясняване дали е било захвърлено живо или мъртво.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.