Митничари задържаха два тона гориво без документи

https://blitz.bg/kriminalni/mitnichari-zadarzhaha-dva-tona-gorivo-bez-dokumenti_news530073.html Blitz.bg
Близо два тона маркирано гориво без документи за произход са били задържани от русенските митничари. Това съобщиха от митницата в крайдунавския град.
 
Горивото било открито в микробус с разградска регистрация, който бил спрян за проверка преди два дни на изхода на град Цар Калоян в посока Варна.
 
Петролният продукт, маркиран със син маркер, предназначен за зареждане на плавателни съдове, бил разпределен в два еднотонни пластмасови контейнера в товарното помещение на превозното средство.
 
Установеното точно количество на нефтопродукта е 1990 л. Взети са проби за лабораторен анализ. Срещу шофьора на микробуса ще бъде образувано административно-наказателно производство.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай