Полицията е установила две момичета на 8 и 9 г., които разбили вила край Златица. В края на миналата седмица собственикът на къщата алармирал в полицията, че вилата му във вилна зона “Черешака” е била разбита.
При огледа на местопроизшествието полицеаите установили, че във вилата е проникнато чрез счупване на стъклата на прозорец и входна врата на първия етаж.
След незабавни издирвателни действия станало ясно, че извършители на деянието са две момичета на 8 и 9 г. от Златица, на които са снети обяснения в присъствието на социален работник и родител.
По случая е образувана преписка. Уведомена е Районна прокуратура в Пирдоп.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.