Комисар Валентин Цоновски от ГДБОП, участвал в разбиването на групата за отвличания “Наглите“, е полицай на 2010 г. Естрадната звезда Веселин Маринов поздрави победителя с песента си "Нашата полиция".
С награда си тръгна и кметът на София Йорданка Фандъкова, въпреки че не е полицай.
"Преди година полицията разби групата за отвличания “Наглите“, днес започва съдебния процес срещу тях", отчете министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов. Така с началото на процеса бе наградено и едно от ченгетата, което се е борило срещу престъпниците.
Вътрешният министър обеща, че няма да позволи на никого да посяга на професионализма на работещите в МВР. Той обеща още безкомпромисност към нарушителите на закона от редиците на вътрешното министерство.
Полицаят на годината комисар Валентин Цоновски благодари на колегиете си и прокурорите, участвали при провеждането на полицейските акции. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.