Обраха банката на Цветелина Бориславова

https://blitz.bg/kriminalni/obraha-bankata-na-cvetelina-borislavova_news69999.html Blitz.bg

Обран е гражданският трезор на СИбанк в Добрич, научи БЛИЦ. Информацията бе потвърдена и от директора на ОД на МВР в Добрич Стефан Йончев. Откраднати са пари и ценности, които са били в две касети.

Кражбата е установена тази сутрин от частната фирма, която охранява банката.

Крадците са проникнали малко преди 7.00 ч. през мазeтата на жилищния блок, в чийто сутерен се намира банковият клон. 

Те са изкъртили бетонна плоча, за да влезат в трезора.

В момента на обира всички системи за сигурност на банката са работили и са подали сигнал до охранителната фирма.

Все още не може да се каже какво е откраднато. Огледът на мястото не е приключил.

На крак е вдигната цялата областна дирекция на МВР. Мнението на полицаите е, че обирът е извършен много професионално.

От днес СИбанк изплаща пенсии. Тази сутрин банката не бе отворила. Тя започна работа с клиенти едва след 11 часа.

Станислава Георгиева, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай