Обраха до шушка 44-годишна жена в Стара Загора днес, предаде кореспондентът на БЛИЦ в града.
44-годишна старозагорка паркирала днес колата си на бул. „Патриарх Евтимий” в близост до магазин „Багира”, където отива да пазарува. После се качва, пали колата и тръгва. Недалече от магазина обаче спира, защото нещо не е наред. Слиза и вижда, че задната дясна гума е спукана. Вади резервната на БМВ-то си и сменя гумата. След като вече е готова с ужас констатира, че от колата липсва дамската й чанта, в която носила седем хиляди лева. Вътре били и кредитните й карти и много лични документи, както и книжката й за кола. Грубите нападения с побоища и насилствено задигане на дамските чанти от ръцете на сторазорки напоследък търпят „развитие”, започват да стават перфидни - коментират униформени, макар и „трикът” с нарочното пукане гумата на колата на набелязаната жертва да не е „откритие” - очевидно се вече се включва в позабравената, от изгладнялите напоследак апаши - схема на действие за обири! В РУ на МВР- Стара Загора започват работа по издирване на извършителя на хитрата кражба.
Керка Хубенова/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.