Окрадоха елкабелите на новозакрито училище

https://blitz.bg/kriminalni/okradoha-elkabelite-na-novozakrito-uchilishte_news20269.html Blitz.bg

Неизвестни злосторници са изскубнали 350 м медни проводници от елинсталацията на новозкритото ОУ "Васил Левски" в ловешкото с. Славяни. Кражбата в запустялото даскало станала между 21 и 24 октомври. По случая е образувано дознание, научи БЛИЦ. Информацията бе потвърдена от полицията.

Школото в Славяни е първото от общо седемте новозатворени учебни заведения в Община Ловеч тази есен, което става жертва на апаши. Освен него в района поради липса на деца бяха закрити с решение на ловешкия парламент основните училища в селата Лисец, Баховица, Слатина, Казачево, Радювене, Дойренци. Учениците им бяха насочени към ловешките СОУ "Панайот Пипков" и "Св.Св. Кирил и Методий", и към СОУ - село Александрово.
Гергана Димитрова, БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай