Крадец, който дърпал залатни колиета в анасьори бе спипан от ченгетата в Русе.
През последния месец на територията на Русе бяха регистрирани грабежи над жени. Някои от нападенията са извършени на улицата като от жертвите са издърпвани и късани златни колиета, а други пресрещани на междуетажни или асансьорни площадки и отново със сила са им отнемани ланци или пръстени. До момента криминалистите са събрали данни, че спипаният е автор на 6 грабежа като работата по разследването на престъпната му дейност продължава. Първо в извършен грабежът на ул. "Студентска" на 17 май, около 12 часа, където от жена на улицата е издърпан ланец около 40 гр., на стойност около 1400 лева. Следват нападението в района зад Стоматологията в Русе, на 7 май, около 12.30 часа, когато от жена бе издърпано от врата златно синджирче с висулка; отново на 7 май, но на ул. "Доростол", около 16 часа, срещу църквата "Успение Богородично" при разминаване с жена от врата й е издърпано 20-грамово колие за около 1000 лева. В този случай потърпевшата се е опитала да хване извършителя, който побягнал към църквата, но е успяла да го проследи само до Парка на младежта; в началото на май, на 2 и 3, имаше още две такива деяния на ул. "Муткурова" и на ул. "Борисова", където в блокове на междуетажна и асансьорна площадки пак със сила, след блъскане и затискане с крак, от жени са отнети златни ланци и пръстен, на обща стойност за около 1100 лева; на ул. "Борислав" около 17.30 часа на 10 май, срещу царквата "Успение Богородично", от жена е издърпан ланец от бяло и жълто злато./ БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.