Двама мъже от Хасково заедно с херпетолога Георги Еленски отглеждат най-редките видове змии като ги показват на специални изложби в различни градове на страната. По време на последната им изложба в Пловдив се намериха смелчаци, които им отмъкнаха най-красивото влечуго – много рядък вид смок с червеникава окраска.
Смокът е кротко и безобидно влечуго, но дано тези, които са го отмъкнали да не са гладници, молят се херпетолозите.
През зимата всички влечуги се отглеждат в специално помещение на вилата на Еленски в хасковския квартал “Каменец”. Вместо СОТ най-близо до вратата съм сложил кралските кобри и черната мамба, каза пред БЛИЦ стопанинът на змиите. Те са сред най-отровните змии в света.
Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.