Отложиха отново делото срещу Васил Божков

Софийският градски съд насрочи нова дата след втори неуспешен старт на процеса.

https://blitz.bg/kriminalni/otlozhiha-otnovo-deloto-sreshtu-vasil-bozhkov_news1150477.html Blitz.bg

Софийски градски съд отложи делото срещу Васил Божков за опит за изнасилване и подбудителство към убийство, съобщава БНТ.

Причината за отлагането е неявяването на Венета Димова – едно от пострадалите лица по делото.

Това е вторият неуспешен старт на процеса. През януари 2025 г. делото беше върнато на прокуратурата за отстраняване на процесуални нарушения.

Обвиненията

Васил Божков е обвинен за опит за изнасилване на Мария Филипова, която в момента е заместник омбудсман. Срещу него има и обвинения за подбудителство към умишлено убийство на Йордан Динов, Манол Велев и Бойка Стоянова.

Делото за убийствата на хазартни конкуренти срещу Черепа изчезна в прокуратурата

Другият подсъдим по делото е Николай Станков, който отговаря за стрелбата срещу Йордан Динов.

Следващи действия

Следващото съдебно заседание е насрочено за 19 май, когато се очаква делото да получи ход, ако няма нови процесуални пречки.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай