28-годишният перничанин К.М. искал да "почерпи" граничните полицаи на Кулата като им предложил 300 евро, съобщиха от МВР. К.М. искал да мине границата, но вече имал влязла в сила забрана за напускане на страната.
На гишето за паспортен контрол мъжът предложил пари, защото имал наложено ограничение за излизане от страната.
Когато пристигнал началникът на смяната, перничанинът му подал кутия от цигари, от която се подавали банкноти.
К.М. е задържан веднага. Граничните полицаи установили, че му е наложена забрана за напускане на страната заради влязла в сила присъда. Освен това той карал и без книжка.
При обиск в дрехите му е открито фалшиво английско свидетелство за управление на моторно превозно средство.
Според разследващите той е смятал да използва фалшивия документ след като премине границата. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.