Обвинение по чл.124 ал.1 е повдигнато на двама /19 и 20 г./ от общо петимата първоначално задържани по случая с побоя на 5 декември в ж.к.”Студентски град”, при който загина 20-годишен студент от Сливен, съобщиха от МВР. На двамата бе наложена мярка задържане за 72 часа.
Студентът бе убит на поляната пред дискотека Амнезия в Студентски град към 3.03 ч. сутринта на 5 декември.
Тогава две момчета излезли от дискотека Амнезия и тръгнали през поляната да си хванат такси. В това време ги нападат десетина младежи, скарват се и започва меле. Младежите започват да си разменят юмруци и да се ритат жестоко. След побоя един остава мъртъв да лежи на земята. Наблизо минава полицейски патрул, като един от полицаите успява да разговаря с нападателите. На въпрос от страна на служителя на МВР "Какво става", единият от биячите е посегнал да го удари и цялата група е тръгнала да бяга. Полицаите са тръгнали да ги гонят. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.