Въоръжен грабеж в златарски магазин е бил извършен днес в Пловдив. Последвала е престрелка между собствениците на магазина и нападателите.
В 11.50 часа двама непознати мъже нахлули в златарско ателие на ул.”Пере Тошев” и заплашили с газов пистолет и нож собствениците на магазина. После взели златни накити на стойност около 35 000 лева и побягнали в неизвестна посока. Собствениците на магазина обаче не загубили самообладание и бързо последвали грабителите. Настигнали ги, опитали се да ги задържат, при което четиримата мъже се сборичкали и произвели няколко изстрела с газови пистолети помежду си. В престрелката единият от собствениците е получил леки наранявания. Двамата нападатели успели да избягат в неизвестна посока. Към момента работата по случая продължава. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.