Роми набили девет полицаи в Кюстендил

https://blitz.bg/kriminalni/romi-nabili-devet-policai-v-kyustendil_news58066.html Blitz.bg

Девет полицаи са пострадали в ромския квартал в Кюстендил. Служителите на реда оказвали съдействие на Регионалната дирекция за национален строителен контрол в Кюстендил за освобождаване на имот от незаконен строеж, съобщиха от прсцентъра на МВР.

По време на охраната на периметъра около къщата около 250 роми започнали да замерват полицаите  с камъни и стъклени предмети.

В отговор, служителите на реда използвали помощни средства и не допуснали ескалация на напрежението.

Девет от полицаите са получили леки наранявания.

Съставен е акт за установяване на административно нарушение на 24-годишния А.Т., който пречел на длъжностни лица по време на изпълнение на служебни задължения и не се подчинил на полицейско разпореждане.

/БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай