Съдия хвана сериен крадец в дома си

https://blitz.bg/kriminalni/sadiya-hvana-serien-kradec-v-doma-si_news186678.html Blitz.bg

Съдия Станислав Стефански от Великотърновския окръжен съд хвана многократно осъждан крадец, който нахълтал в дома му.

Случката се разиграла посред бял ден на улица “Ниш”. Стефански се прибрал, за да вземе нещо от апартамента си, съобщава “24 часа”.

“Тъкмо бях изпратил детето на училище и не заключих, защото аз трябваше да излизам след 10 минути. Закачих сакото си с пари, ключове и лични документи на портмантото и влязох да се преоблека в спалнята. В това време чух, че се отваря входната врата. Излязох да погледна и видях непознат мъж да се насочва към моето сако. Скочих към него и го спрях на вратата. Попитах го какво търси в дома ми, а той отговори, че търси квартира. Бил се подпрял на вратата и тя случайно се отворила”, разказва Стефански.

Съдията поискал документ за самоличност, а крадецът казал, че е изгубил личната си карта. Не след дълго обаче той бръкнал в чантичката си и извадил акт за нарушение. Съдията записал данните му и го пуснал. После подал жалба в полицията. Оказало се, че мъжът, нахлул нагло в дома му, е не кой да е, а 40-годишният сериен крадец Мариян Д. от Ловеч, известен в подземния свят с прякорите Мъро и Кемпеса.

“След случилото се детето ми е в шок и не може да спи. Изключително неприятен случай”, коментира още Стефански./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай