В края на този месец започва делото срещу ромката Ганка Иванова от циганското гето „Маламир дере” в Харманли, потвърдиха от административния отдел на съда.
Жената е обвинена в това, че е уморила от глад осем месечното си бебе Катя. Тя отхвърля обвиненията и като причина изтъква здравословното състояние на новороденото.
Справка в родилното обаче показа, че момиченцето се е родило нормално, но след 8 месеца е починало без да е наддало нито един килограм. З
Заключението на следствените органи е, че детето не е било хранено както трябва и това е причинило преждевременната му смърт. Съдебният лекар е направил същото заключение.
За такива случаи съдът предвижда ефективно наказание до 3 години затвор.
Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.