Шотландско семейство избяга в ужас от България

https://blitz.bg/kriminalni/shotlandsko-semeystvo-izbyaga-v-uzhas-ot-balgariya_news58400.html Blitz.bg

Шотландска двойка от Ангъс се завърна у дома живи и здрави след изживян кошмар в новия им дом близо до Плевен в България, пише шотландският вестник "Куриър".

Шотландската двойка Алан и Силвия Кентуел били накарани да напуснат България след като са били пребити ограбени в дома си. Пенсиеонерите се нанесли едва преди шест месеца в новия си дом.     

На 7 август четирима обирджии преобърнали  и ограбили къщата а шотландските пенсионери, като преди това умъртвили двете им кучета - Сам и Мег, пише вестникът.

64-годишният мъж бил пребит с кирка, а жена му - 63-годишната Силвия била притисната в леглото си с нож, като преди това гангстерите преобърнали къщата им и загигнали де що има ценност и бижута.

След това апашите се върнали наново в къщата и оставили кирката и големия нож на леглото им, за да ги сплашат.

В следствие на нападението двамата пенсионери изоставили всичко и пропътували целия път обратно до дома си в Шотландия с кола, без дори да спират за почивка. Те се върнали без никакъв багаж само с дрехите, с които били пътували, пише още вестникът. /БЛИЦ 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай