Шестима души, сред които и ръководителят на престъпната група (ОПГ), бяха арестувани след спецакция на ГДБОП, разкрилa организирана схема за набиране, транспорт и склоняване към развратни действия от 2018 г. Операцията включваше 25 обиски на жилища и автомобили, изземане на доказателства и разпити на свидетели
На 04.03.2026 г. Софийска градска прокуратура (СГП) привлече като обвиняеми шест лица за организирана престъпна група, действала от октомври 2018 година на територията на страната и създадена с користна цел – да набира, транспортира, укрива и склонява към развратни действия лица, включително и насилствено (престъпление по чл. 321, ал. 3 НК). Това съобщиха от СГП.

Снимка: Софийска градска прокуратура
Едно от лицата е привлечено към наказателна отговорност като ръководител на групата, а останалите – като участници в нея.
С постановления на наблюдаващия прокурор обвиняемите са задържани за срок до 72 часа.
Досъдебното производство е образувано на 16.12.2024 г. и се води от ГДБОП - МВР под ръководството и надзора на СГП.
След разрешения от Софийски градски съд (СГС), дадени по искания на СГП, са извършени 25 обиски и претърсвания на жилища и автомобили.
Разпитани са свидетели, включително пред съдия, изготвени са справки от мобилните оператори, назначени са експертизи, иззети са 6 автомобила, използвани за осъществяване на престъпната дейност, както и множество предмети и документи, относими към разследването.

Снимка: Софийска градска прокуратура
Предстои на 06.03.2026 г. СГП да внесе искане в СГС за вземане на мярка за неотклонение задържане под стража спрямо обвиняемите.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!