Спипаха поредните български бандити, които направиха България за срам

https://blitz.bg/kriminalni/spipaha-porednite-balgarski-banditi-koito-napraviha-balgariya-za-sram_news635549.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd"> Петима български граждани са били арестувани днес в Турция за поставяне на скимиращи устройства на банкомати, съобщават турските медии, цитирани от БГНЕС.
 
Престъпниците са поставили устройствата на три банкомата в Бурса и с тяхна помощ са успели да копират информацията от дебитните и кредитни карти на множество клиенти, твърдят от отдела за киберпрестъпления на полицията в Бурса.

Българските граждани са били задържани, след като на записите от охранителните камери полицаите забелязали, че в портфейла на единия от заподозрените има българска банкова карта, съобщава "Милиет". Разследващите са се свързали с хотелите в града и са установили къде тази карта е била използвана. Притежателят ѝ бил отседнал в местен хотел, заедно с още четирима българи.
 
Турските служби са наблюдавали престъпната група в продължение на шест месеца, през които те, освен в Бурса, са "работили" и в Ескишехир, Коджаели, Сакария и Чорум.

Петимата са били арестувани в близкия до Бурса град Ескишехир. При последвалия обиска в тях са били открити много на брой скимиращи устройства и бели пластини за копиране на карти. Прокуратурата е поискала тяхното постоянно задържане. Групата е обвинена в злоупотреба с дебитни и кредитни карти.

Коментирай