Спипаха румънци с хероин на Капитан Андреево

https://blitz.bg/kriminalni/spipaha-rumanci-s-heroin-na-kapitan-andreevo_news18349.html Blitz.bg

Митничарите на ГКПП-Капитан Андреево арестуваха двама румънци, които се опитали да пренесат 6 килограма хероин през границата, съобщиха от полицията.

Петран М. и Тибериу Б. пътували от Истанбул за Букурещ и при проверката се сторили подозрителни на митничарите. Усетът на униформените бил безпогрешен – в праговете на “Алфа Ромео” – то били укрити пакети с 6 килограма прахообразно вещество. Спецполицаи от БОП извършили полеви тест на субстанцията, която реагирала на хероин.
Румънците категорично отрекли, че дрогата е тяхна. Те нямали идея как е попаднала в колата им. Двамата са задържани в следствения арест, а късно снощи с прокурорско постановление са оставени в кауша за още 72 часа.
Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай