Спипаха служители на БДЖ в чутовни шашми СНИМКИ

Арестуваха ги, тъй като са източвали тоново гориво от влакове

https://blitz.bg/prestplenie/spipaha-sluzhiteli-na-bdzh-v-chutovni-shashmi-snimki_news706514.html Blitz.bg

Трима служители на БДЖ са задържани за източване на дизелово гориво от цистерни. Двама от арестуваните са от Айтос, а третият - от село Кликач. Това съобщиха от пресцентъра на полицията в Бургас.

Органите на реда съобщават, че задържаните системно източвали цистерни от влакови композиции по време на работните си смени и след това, в туби с различна вместимост, превозвали откраднатото до домовете си с личните си автомобили.

Задържането на мъжете е станало на пътя за нефтокомбината в Бургас. Спрени са автомобилите, с които тримата са превозвали източеното гориво. Откритото количество било около тон и половина.

Претърсени са домовете на арестуваните. Там е открито още тон и половина дизелово гориво. Според полицията то било продавано "на черно".

Работата по случая продължава. Изяснява се от колко време служителите на БДЖ са извършвали престъпната дейност.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай