"Телевизионери" измамиха пенсионер с 2 300 лв.

https://blitz.bg/kriminalni/televizioneri-izmamiha-pensioner-s-2-300-lv_news49316.html Blitz.bg

Пенсионер бе измамен с 2 300 лева в Пловдив, като престъпниците се направили на телевизионери от "Нова телевизия", съобщават от полицията. Те му предложили да участва в игра за печалба.

Вчера следобед 75-годишен пловдивчанин е бил спрян от двама непознати, които му обяснили, че по повод празник на “Нова телевизия” раздават награди и той е един от печелившите. Наградата била парична. Непознатите мъже му обяснили, че трябва да даде някаква сума, а те ще ли да му я върнат удвоена. Пловдивчанинът взел спестяванията си от 2 300 лева, дал ги на мнимите телевизионери, след което те го накарали да ги чака пред жилищен блок да се върнат с удвоената сума. Скоро пенсионерът разбрал, че е излъган. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай