Ужас в центъра на София! Бежанец от Ирак нападна българин, ето какво се случи

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“  до 3 години

https://blitz.bg/prestplenie/uzhas-v-centara-na-sofiya-bezhanec-ot-irak-napadna-balgarin-eto-kakvo-se-sluchi_news895022.html Blitz.bg

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 41-годишен мъж от Ирак, нападнал мъж без да е бил предизвикан от пострадалия. Това съобщиха от прокуратурата.

Той е причинил телесната повреда по хулигански подбуди. Инцидентът е станал на 27 юни тази година пред банка на бул. „Т. Александров“. Обвиняемият ударил с нож гърба на мъжа и му причинил лека телесна повреда.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“  до 3 години.

Предвид възможността иракчанинът да извърши друго престъпление, прокурор е постановил задържането му за срок до 72 часа.

Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия, допълват от прокуратурата.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай