Ясна е причината за жестокото убийство на 15-г. Краси в столичен мол

Полицията разкри, че задържаното момче е извършвало кражби и грабежи и е водело скитнически живот след години на неглижиране

https://blitz.bg/kriminalni/yasna-e-prichinata-za-zhestokoto-ubiystvo-na-15-g-krasi-v-stolichen-mol_news1113785.html Blitz.bg

Полицията потвърди, че задържаният за смъртта на 15-годишното момче, намушкано с нож в столичен търговски център, също е едва на 15 години – но вече с криминално минало и тежко детство без родителски контрол.

Главен инспектор Стефан Попов, началник на сектор „Детска престъпност и криминален контингент“ към СДВР, и старши инспектор Ваня Цонкова от отдел „Детска престъпност“ разкриха в ефира на bTV, че между двамата тийнейджъри е имало предишен конфликт.

„Двете момчета са се познавали. Между тях е имало напрежение, което е ескалирало във фаталната вечер. Първо се засичат извън търговския център, после влизат вътре, където в рамките на минути се стига до смъртоносния удар“, обясни инспектор Попов.

Той уточни, че разследващите вече имат ясна представа за причините, но версията за конфликт заради момиче не отговаря на истината.

Според данните от СДВР задържаният е регистриран за няколко кражби и един грабеж, извършени между 2022 и 2024 г. Работено е с него в детска педагогическа стая, а известно време е бил настанен в център от семеен тип в с. Лесново. Там обаче често е бягал, тъй като родителите му не са полагали грижи, а самият той е водел скитнически начин на живот.

Разтърсващи подробности: Светла и мъжът й закарали намушканото 15-г. момче в "Пирогов", а там...

„Той се е самоотглеждал – скитал е из страната, залавян е в различни градове, включително в Червен бряг. Родителите му са безработни или работят без договор, не могат да осигурят контрол. От края на 2024 г. съдът го връща при тях, но няма данни да са му налагани възпитателни мерки“, уточни ст. инспектор Ваня Цонкова.

Жертвата не е била позната на полицията и няма криминални прояви.

Разследването продължава, а според експертите случаят поставя сериозни въпроси за ефективността на системата за превенция на детската престъпност и липсата на подкрепа за деца, израснали в рискова среда.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Коментирай
7 Коментара
Нашия
преди 8 месеца

Това са цигани, а при тях няма жалост, ни към хора, ни към животни!

Откажи
Глок
преди 8 месеца

Когато спорех преди години е един накълван с неолибералнен комунизъм политически плазмодий който се пъне да го дават по телевизиите, оня и дума не даваше да се обели за каквито и да е ефективни присъди на малолетни и непълнолетни ако ще и да изтрепят 100 души не било цивилизовани, не било европейски. Абе цъфнал хемороид, безподобен, при тежки криминални престъпления трябва и на 6 години да може да бъде осъден доживот, или с над 30г присъда, още по- добре смъртно наказание, за да не виси на бюджета поредният боклук който никога няма да бъде превъзпитан и ще повтаря извършеното докато му се дава шанс да го прави. Такива сектански политнатегачи дори не могат да осмислят в тъпата си кратуна, че терористи и мафиоти обучават съвсем малки деца да стрелят и да колят, знаейки недъзите на мекокитковото правораздаване и че малолетните няма да бъдат съдени и няма да понесат тежки присъди, заради олигофрените със закърнели мозъци и накълвани със соросоидна агитпропаганда.

Откажи
Дидо VT
преди 8 месеца

Когато си без дом имаш нужда от топлина през идващата зима . Афект.

Откажи